Biblioteka Publiczna w Kałuszynie

Strona główna

Najnowsze aktualności

Walentynki z książką

W walentynki dobrze jest mieć jakiś romans ;) - wypożycz go w Bibliotece

14 lutego 2019
Czytaj więcej o: Walentynki z książką
Powiększ zdjęcie

"Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem"

W dniu dzisiejszym kolejna grupa z Przedszkola Publicznego w Kałuszynie brała udział w naszej inicjatywie z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Zuchy i Jaskółki z zainteresowaniem oglądały film. Podczas zabawy utworzyły przy pomocy sznurka sieć internetową. Aktywne uczestnictwo w zajęciach sprawiło, że dzieci znakomicie przyswoiły sobie podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się w Internecie.

 

Zuchy i Jaskółki

 

13 lutego 2019
Czytaj więcej o: "Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem"
Powiększ zdjęcie

"Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem"

Ponieważ 5 lutego w województwie mazowieckim trwały ferie zimowe tegoroczną akcję Dzień Bezpiecznego Internetu, Biblioteka będzie realizowała 12 i 13 lutego. W zajęciach pod hasłem "dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem” wzięły udział dzieci z Przedszkola Publicznego w Kałuszynie. Realizacja przedsięwzięcia oparta była na serwisie Necio.pl. Poprzez animacje, gry oraz piosenki zapoznaliśmy maluchy z zasadami bezpiecznego korzystania z sieci Internet.

 Krasnale i Biedronki

12 lutego 2019
Czytaj więcej o: "Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem"
Powiększ zdjęcie

Ferie w Bibliotece - dzień 5

Ach, co to był za bal!!!

Na zakończenie ferii w Bibliotece dzieci bawiły się na Balu, podczas którego wybrano króla i królową. Tańcom i zabawom przy muzyce nie było końca. Każde dziecko dostało dyplom oraz drobny upominek. Dziękujemy bardzo wszystkim dzieciom! Było super! Do zobaczenia na kolejnych zajęciach w bibliotece.

Fotorelacja

8 lutego 2019
Czytaj więcej o: Ferie w Bibliotece - dzień 5
Powiększ zdjęcie

Ferie w Bibliotece - dzień 4

Na dzisiejsze zajęcia z dziećmi przybyli członkowie grupy rekonstrukcyjnej z Muzeum Ziemi Mińskiej, która krzewi historię 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Mińsku Mazowieckim.

 

Fotorelacja

 

 

 

 

7 lutego 2019
Czytaj więcej o: Ferie w Bibliotece - dzień 4
Powiększ zdjęcie

Ferie w Bibliotece - dzień 3

Kolejnego dnia ferii wybraliśmy się na wycieczkę do  Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka. Przygotowano tam dla nas ciekawe warsztaty, podczas których dzieci zobaczyły między innymi, jak wyglądały pierwsze monety i banknoty, dowiedziały się, jak działały najstarsze systemy pieniężne. Za potężnymi drzwiami skarbca podziwialiśmy złote monety i prawdziwą sztabę złota, którą każdy miał  okazje dotknąć. Była bardzo ciężka, ale wszyscy spróbowali ją podnieść! Podobno pieniądze szczęścia nie dają, ale każdy spróbował swych sił w ich gromadzeniu przy multimedialnej ścianie ze spadającymi monetami. Wycieczka dostarczyła dzieciom dużo radości i niezapomnianych wrażeń, niektórzy postanowili wrócić w to miejsce z rodzicami.

Fotorelacja

6 lutego 2019
Czytaj więcej o: Ferie w Bibliotece - dzień 3