Biblioteka Publiczna w Kałuszynie

Strona główna

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie

Bibliowakacje 2018 dzień X - przygoda na styku magii i rzeczywistości

Ostatniego dnia wakacji pojechaliśmy na wycieczkę do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji”. Znajdują się w nim eksponaty ze świata iluzji optycznych, duże budowle, które zmieniają prawa grawitacji. Byliśmy w Latającej Chacie Tajemnic, Muzeum Iluzji i Pokoju Amesa, w których doświadczyliśmy, co znaczy różnica między tym co widzimy, a tym, co odczuwamy. Niesamowite wrażenie zrobił na nas fantastyczny, choć krótki Tunel Zapomnienia, Zakręcony Domek czy lewitujący kran. Dużo emocji przysporzył wyścig tratwami. Do domu wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń i wspaniałych przeżyć, choć trochę zmęczeni. Mamy nadzieję, iż ta dwutygodniowa, wyjątkowa kompozycja zabawy, przygody, nauki i rozrywki sprawiła, że wrażenia pozostaną na długo w pamięci uczestników wakacji. Już dziś zapraszamy na kolejne zajęcia.

 Fotogaleria

6 lipca 2018
Czytaj więcej o: Bibliowakacje 2018 dzień X - przygoda na styku magii i rzeczywistości
Powiększ zdjęcie

Bibliowakacje 2018 - dzień IX warsztaty decoupage

Podczas warsztatów decoupage dzieci własnoręczne ozdabiały słoiki. Dla większości było to pierwsze spotkanie z tą sztuką dekorowania przedmiotów. Powstały oryginalne przyborniki na kredki, ołówki, flamastry, długopisy i inne podręczne przybory szkolne. Ozdobione, niepowtarzalne dzieła wakacjowicze zabrali ze sobą do domu.

Fotogaleria

5 lipca 2018
Czytaj więcej o: Bibliowakacje 2018 - dzień IX warsztaty decoupage
Powiększ zdjęcie

Bibliowakacje 2018 - dzień VIII spotkanie w stylu węgierskim

Polak, Węgier dwa bratanki – to przysłowie sprawdziło się w naszej Bibliotece w 100%. Podczas ostatniego dnia zajęć z wolontariuszami z Fundacji EBU poznaliśmy kulturę i zwyczaje Węgier. Do zajęć podeszliśmy ambitnie. Reka uczyła dzieci słów w mieszance angielsko-węgierskiej. Wakacjowicze poznali również bardzo znaną na Węgrzech piosenkę „Tawaszi szel vizet araszt”. Następnie wykonali węgierską flagę z papierowych kulek, nucąc poznany wcześniej utwór. Jesteśmy naprawdę dumne, że dzieci zapamiętały tak wiele wyrazów w tym obcym dla nich języku.

 

Fotogaleria

4 lipca 2018
Czytaj więcej o: Bibliowakacje 2018 - dzień VIII spotkanie w stylu węgierskim
Powiększ zdjęcie

Bibliowakacje 2018 - dzień VII spotkanie w stylu hiszpańskim

Za nami kolejne spotkanie z wolontariuszami z fundacji EBU. Tym razem prowadziła je wolontariuszka Maria z Hiszpanii. Podczas wspólnej zabawy tańczyliśmy do piosenki „Macarena”. Dużo radości sprawiło dzieciom zrobienie hiszpańskich przekąsek PAN TOMACA . Nie zabrakło również prac plastycznych związanych z charakterystycznymi elementami tego pięknego kraju.

Fotogaleria

3 lipca 2018
Czytaj więcej o: Bibliowakacje 2018 - dzień VII spotkanie w stylu hiszpańskim
Powiększ zdjęcie

Bibliowakacje 2018 - dzień VI spotkanie w stylu bułgarskim

Kontynuując współpracę z Fundacją EBU gościłyśmy w dniu dzisiejszym wolontariuszkę z Bułgarii Podczas wspólnej zabawy dzieci nauczyły się nazw kolorów w języku bułgarskim. Teodora przeczytała legendę z jej ojczystego kraju „Damascena Rosa”, do której dzieci naszkicowały i pomalowały farbami piękne ilustracje.

Fotogaleria

2 lipca 2018
Czytaj więcej o: Bibliowakacje 2018 - dzień VI spotkanie w stylu bułgarskim