Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Nowości książkowe

Nowości książkowe na długie, jesienne dni dla dorosłych i dla dzieci. zapraszamy do wypożyczania !!!

20 listopada 2017
Czytaj więcej o: Nowości książkowe

30 listopada w Bibliotece Publicznej w Kałuszynie atrakcji moc!

O godz.16.00 naszym gościem będzie Magdalena Kordel, autorka bestselerowych powieści, między innymi: „Uroczyska”, „Wina z Malwiną”, „Sezonu na cuda” oraz najnowszej „Serce z piernika”. Podczas spotkania pojawi się możliwość zakupu książki z osobistą dedykacją oraz zdobycia autografu autorki.

Na godz.18.00 zapraszamy miłośników poezji śpiewanej na koncert zespołu Cisza Jak Ta, który będzie gościem czwartkowego wydarzenia. Muzycy nawiązują do najlepszych tradycji poezji śpiewanej, rodem z poetyckiego świata wrażliwości Starego Dobrego Małżeństwa, Raz Dwa Trzy czy Wolnej Grupy Bukowina. Gdziekolwiek się pojawią - tam oczekują ich wierni słuchacze.

10 listopada 2017
Czytaj więcej o: 30 listopada w Bibliotece Publicznej w Kałuszynie atrakcji moc!

Bezpłatny kurs obsługi komputera

Zapraszamy na bezpłatny kurs obsługi komputera. Uwaga! Kurs odbędzie się w Bibliotece Publicznej w Kałuszynie. W kursie mogą uczestniczyć osoby z gminy Kałuszyn a także z gmin: Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Halinów, Jakubów, Latowicz, Mrozy, Siennica oraz Stanisławów. Zapisy i kontakt w Bibliotece Publicznej w Kałuszynie - do 10 listopada br. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Poniżej program kursu.

 

2 listopada 2017
Czytaj więcej o: Bezpłatny kurs obsługi komputera
Powiększ zdjęcie

Projekt "Literackie podróże, te małe i te duże"

W dniu dzisiejszym odbyła inauguracja projektu „Literackie podróże, te małe i te duże”.  Przedsięwzięcie będzie realizowane przez trzy lata wspólnie z nauczycielką nauczania początkowego Lidią Wierzbicką i jej wychowankami. Głównym założeniem projektu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych łączących literaturę z zajęciami plastycznymi. Dzięki działaniom zaplanowanym w projekcie chcemy promować czytanie wśród dzieci rozpoczynających edukację, wzmocnić więzi z Biblioteką i dać im możliwość konfrontacji własnych osiągnięć z rówieśnikami. Motywem przewodnim pierwszego spotkania była jesień. Po wspólnej lekturze książki „Jesień” Małgorzaty Strzałkowskiej panie bibliotekarki poczęstowały uczniów jesiennymi witaminami. Po zjedzeniu pięknych jabłek, gruszek, śliwek i winogron pierwszoklasiści ochoczo ruszyli do zabawy. Na początek świetnie rozwiązali krzyżówkę i bezbłędnie odpowiedzieli na pytania w quizie „Prawda czy fałsz”. Po potyczkach literackich, mali uczniowie pokazali też swoje umiejętności plastyczne, robiąc jesienne drzewo techniką mieszaną, kolorując i wyklejając pestkami z dyni przygotowany szablon. Dużo radości sprawiły naszym miłym gościom rozdane gadżety promocyjne. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pierwsze wspólne zdjęcie.

Dzisiejsze zajęcia okazały się niezwykłym sposobem na promocję czytelnictwa, jak również miały wymiar zdrowotny, gdyż zachęcały do spożywania owoców.

Kolejne spotkanie za miesiąc.

Fotogaleria

 

31 października 2017
Czytaj więcej o: Projekt "Literackie podróże, te małe i te duże"
Powiększ zdjęcie

Karolina Wilczyńska - spotkanie autorskie

26 października gościliśmy w naszej bibliotece pisarkę Karolinę Wilczyńską. Na spotkaniu z naszymi czytelnikami autorka najpiękniejszej literatury kobiecej opowiadała o swojej drodze do stania się pisarką. Książki zaczęła pisać na złość mężowi, początki pracy pisarskiej były trudne, ale z czasem pisanie książek stało się oprócz pasji jej pracą zawodową. Pisze o tym, co jej zdaniem ma największe znaczenie w życiu, o rzeczach ważnych i błahych, czyli o uczuciach. Magią swoich powieści „zaraża” coraz szersze grono czytelników. Jak sama o sobie mówi, posiada dar nieograniczonego rozciągania czasu i dzięki temu w wolnych chwilach realizuje wiele swych pasji. Ostatnią z nich jest renowacja mebli. Jej najpopularniejsza powieść to „Stacja Jagodno”, najnowszy cykl książek to "Rok na Kwiatowej". Podczas spotkania pisarka ujęła czytelników swoją bezpośredniością, poczuciem humoru i barwnymi opowieściami. Po spotkaniu na pewno niejedna osoba, obecna na nim, sięgnie po jej książki.

Fotogaleria

27 października 2017
Czytaj więcej o: Karolina Wilczyńska - spotkanie autorskie
Powiększ zdjęcie

Nowości października

Nasz biblioteczny PROJECT RUNWAY i nowości października, zapraszamy do wypożyczalni

     

Fotogaleria

20 października 2017
Czytaj więcej o: Nowości października

Spotkanie autorskie

Już dziś serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Karoliną Wilczyńską. 26 październik (czwartek).

 

15 października 2017
Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie